Više

  2. sjednica Vlade Županije Posavske

  Najčitanije

  Uz predsjedanje Đure Topića jučer (14.02.) u zgradi Vlade ŽP u Orašju održana je druga sjednica Vlade Županije Posavske. Teme iz resora Ministarstva zdravstva, rada i socijalne politike predsjednik Topić je izdvojio i za obraćanje medijima nakon sjednice Vlade na prvoj press konferenciji na kojoj je sudjelovao i resorni ministar Damir Živković.

  Vlada Županije Posavske donijela je Odluku o usvajanju Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2019. g. na poziciji Grantovi za zdravstvene potrebe. Sredstva za realizaciju Programa utroška sredstava utvrđenih proračunom ŽP za 2019.g. na poziciji Grantovi za zdravstvene potrebe predviđena su u iznosu od 60.000,00 KM. Ministarstvo će planirana sredstva utrošiti u sljedeće programe: Program iznimnih novčanih pomoći (40.500,00 KM) i Program stipendiranja studenata Medicinskog fakulteta (19.500,00 KM).

  Vlada ŽP donijela je Odluku o usvajanju programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2019. g. na poziciji Grantovi za socijalne potrebe. Sredstva za realizaciju tog programa predviđena su u iznosu od 3.520.000,00 KM. Planirana sredstva bit će utrošena u sljedeće programe:
  1. Program socijalne zaštite (945.000,00 KM),
  2. Program zaštite civilnih žrtava rata (380.000,00 KM),
  3. Program zaštite obitelji s djecom (2.195.000,00 KM).
  Ministarstvo je u okviru ovog Programa u tekućem grantu, pozicija – Grantovi za socijalne potrebe predvidjelo iznos od 567.000,00 KM.
  Na temelju kriterija utvrđenih Zakonom o doplatku za djecu nastoji se ispuniti zakonska obveza prema obiteljima s djecom. Ministarstvo je za ostvarivanje tog prava predvidjelo sredstva u Proračunu ŽP za 2019. g. na poziciji grantovi socijalne potrebe u iznosu od 1.484.000,00 KM.
  Temeljem Odluke o porodnim naknadama nezaposlenim majkama također je predviđen iznos od 144.000,00 KM.

  Vlada ŽP donijela i Odluku o usvajanju Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2019. g. na poziciji Transfer za zdravstvene institucije i Centre za socijalni rad. Sredstva za realizaciju tog programa predviđena su u iznosu od 420.000,00 KM. Ministar Živković na Vladi je dao dodatna pojašnjenja navedenih tema.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti