Više

  Priopćenje za javnost s XVII. sjednice Skupštine Županije Posavske

  Najčitanije

  Uz predsjedanje Jose Markovića održana je XVII. sjednica Skupštine Županije Posavske. Sjednica je održana u Općinskoj vijećnici u Orašju zbog nezavršenih građevinskih radova na objektu zgrade Skupštine u Domaljevcu.  Skupština je razmatrala i usvojila Zakon o priznavanju inozemnih obrazovnih kvalifikacija. Zastupnici su također razmatrali Nacrt zakona o muzejima i usvojili Zaključak da je Nacrt dobra osnova za izradu Prijedloga zakona. Pored ovih zakonskih mjera zastupnici su razmatrali i usvojili Odluku o pristupanju izradi Prostornog plana Županije Posavske za period 2017.-2037. godine. Zastupnike je najviše zanimala tema vezana za Informaciju o stanju u poljoprivredi, o čemu je uvodno izlaganje imao, te odgovarao na pitanja zastupnika ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u Vladi Županije Posavske Mato Brkić. Informacija je primljena k znanju. Ministar Brkić će javnost na ovu temu izvijestiti posebnim priopćenjem.

   

  Na XVII. zasjedanju Skupštine ŽP  zastupnička pitanja i inicijative postavili su i pokrenuli: Tomo Jurkić, Anes Osmanović, Drago Zečević, Željko Josić, Mirsad Ahmetović i Derviš Šaćirović. Zastupnici su, uz ostala, postavili pitanje vezano za Agenciju za privatizaciju, potrebu stalne autobusne linije Odžak- Orašje, zanimali su ih članovi Upravnih vijeća Zavoda za javno zdravstvo i Zavoda zdravstvenog osiguranja kao i njihove naknade, zakonitost korištenja poljoprivrednog zemljišta u Odžaku. Naglasili su potrebu označavanja područja radarskih kontrola, te predložili da sredstva za neprofitne organizacije mogu isključivo koristiti oni koji ne dobivaju sredstva po drugim osnovama iz Proračuna. Inicirali su postavljanje ograde na kanalu Grebnice kao i održavanje sjednica zakonodavne i izvršne vlasti po općinama. Bilo je riječi o potrebi prenamjene zemljišta u Odžaku za proizvodno poslovnu zonu, pomoći pčelarima, smanjenju sudskih taksi, potrebi planiranja sredstava za obnovu ograda škola u Odžaku.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti