Program novčanih potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju Federalnog ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva za 2017. godinu

Najčitanije

Objavom Programa novčanih potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju za 2017. godinu u Službenim novinama isti je stupio na snagu 30. ožujka 2017. godine.

Poljoprivredni proizvođačikoji su započeli proizvodnju u 2016. godini (prije ili poslije 01.10.2016. godine), a završili je prije objave ovog programa, kompletnu dokumentaciju dostavljaju nadležnom županijskom ministarstvu najkasnije u roku od 30 dana od dana stupanja na snagu ovog programa.

Navedeni rokovi odnose se na slijedeće proizvodnje i to:
biljna proizvodnja
• uljarice (uljana repica, suncokret i soja);
• duhan;
• proizvodnja deklariranog sjemena;
animalna proizvodnja
• proizvodnja svježeg kravljeg mlijeka;
• proizvodnja goveđeg mesa – tov junadi;
• proizvodnja svinjskog mesa – tov svinja i
• peradarska proizvodnja (uzgoj 18-to tjednih pilenki).

Imajući u vidu propisane rokove mole se poljoprivredni proizvođači na koje se odnose navedene proizvodnje da u što kraćem roku kompletiraju svoju dokumentaciju u županijskom ministarstvu da bi djelatnici ovoga ministarstva isto mogli obraditi i proslijediti prema Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u daljnju proceduru.

Novčane potpore

Pomoćnica ministra poljoprivrede
u Sektoru za poljoprivredu
Manda Oršolić

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti