Više

  Programi Zavoda za zapošljavanje F BiH

  Najčitanije

  Zavod za zapošljavanje Federacije Bosne i Hercegovine objavio je javne pozive za programe:
  -Program zapošljavanja u oblasti poljoprivrede 2024
  Za realizaciju Programa predviđena su sredstva u iznosu od 3.000.000 KM. Program se realizira s ciljem samozapošljavanja i zapošljavanja najmanje 300 osoba s evidencije nezaposlenih u Federaciji BiH u novoregistriranim poslovnim subjektima (obrtima) u oblasti poljoprivrede. Ciljna grupa/korisnici sredstava su osobe prijavljene na evidenciju nezaposlenih u Federaciji BiH najmanje dan prije objave Programa na web portalu Zavoda (javni poziv), bez obzira na stupanj obrazovanja, spol i dob, a koja će po odobravanju sredstava registrirati i održati registriranom poljoprivrednu djelatnost u trajanju od najmanje 24 mjeseca. Po izvršenoj registraciji poljoprivredne djelatnosti, korisnici sredstava mogu dodatno zaposliti nezaposlene osobe na period od 6, 12 ili 24 mjeseca. Poziv ostaje otvoren do utroška sredstava, a najdalje do 15.11.2024. godine.
  Potrebne obrasce možete preuzeti ovdje.

  -Program „Obuka za tržište rada 2024“
  Cilj Programa je uključiti najmanje 800 nezaposlenih osoba prijavljenih na evidenciju nezaposlenih u Federaciji BiH u programe obuke, a kako bi stekli dodatna znanja i vještine i povećali svoju zaposlenost. Za realizaciju Programa predviđena su sredstva u iznosu od 800.000,00 KM. Programom će biti obuhvaćene nezaposlene osobe bez obzira na radno iskustvo, spol, dob i stupanj obrazovanja, prijavljene na evidenciji nezaposlenih u Federaciji BiH, najmanje jedan (1) dan prije podnošenja prijave za sufinanciranjem obuke, koje imaju izrađen individualni plan zapošljavanja (IPZ). Programom je predviđeno sufinanciranje troškova obuke u iznosu do 1.000,00 KM po osobi. Poziv ostaje otvoren do utroška sredstava, a najdalje do 15.11.2024. godine.
  Potrebne obrasce možete preuzeti ovdje.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti