Više

  Sigurnosna situacija u ŽP u srpnju ove godine zadovoljavajuća

  Najčitanije

  Iz MUP-a Županije Posavske priopćili su da je na osnovu analize pokazatelja iz oblasti kriminaliteta, javnog reda i mira i sigurnosti prometa, sigurnosna situacija u ŽP u srpnju ove godine zadovoljavajuća. Na području kriminaliteta u srpnju je obrađeno 13 prijava kaznenih djela od kojih je razriješeno 84,46%. Policija nije zaprimila niti jednu prijavu KD iz oblasti organiziranog kriminaliteta i terorizma. Evidentirano je i obrađeno 9 prekršaja tijekom prošlog mjeseca, a u lipnju 13 prekršaja. Na području općine Orašje je evidentirano 6 prekršaja, u Odžačkoj općini 3, dok na području općine Domaljevac-Šamac nije evidentiran niti ijedan prekršaj iz oblasti javnog reda i mira, stoji u informaciji MUP-a ŽP.

  U srpnju je došlo do neznatnog povećanja broja prometnih nezgoda u odnosu na lipanj 2019. godine, dok se broj nezgoda u odnosu na srpanj 2018.g. neznatno smanjio. Tijekom praćenog perioda evidentirano je 15 prometnih nezgoda u kojima je 1 osoba teže ozlijeđena, a 3 lakše. Najviše nezgoda, ukupno 8, zabilježeno je na području općine Odžak, a ostalih sedam na prometnicama u općini Orašje. Policija je kontrolirala ukupno 3.504 vozila, a mjesec ranije 2.992. Otkriveno je 565 prekršaja prikazanih kroz prekršajne prijave, naloge. Iz prometa je isključen 21 vozač i 7 vozila, što je, naglašavaju u MUP-u ŽP, izvrstan rezultat rada prometne policije policijskih uprava. Vozači su najčešće isključeni zbog alkoholiziranosti, a vozila zbog neregistriranosti. Tijekom srpnja ove godine Jedinica za profesionalne standarde MUP-a je zaprimila 4 prijave na postupanje policijskih službenika koje su u postupku.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti