Više

  Stomatološki pregled učenika u školi u Domaljevcu

  Najčitanije

  U suradnji sa Domom zdravlja Orašje u prostorijama OŠ „Braće Radića“ u Domaljevcu završena je akcija sistematskih stomatoloških pregleda za sve učenike od predškole do devetog razreda. U protekla četiri dana pregled je obavilo svih 177 učenika te škole. Preglede je obavljala doktorica stomatologije Hajrija Tukulj-Musić koja je izrazila zadovoljstvo oralnom higijenom učenika.

  –Stomatološki pregled učenika, kao i Dan zdrave ishrane, predstavljaju nastojanja da unaprijedimo odgojno obrazovni rad u području zdravstvenog odgoja. Ovo je prvi put da se slična akcija organizira u odgojno obrazovnoj ustanovi, a reakcija javnosti je izuzetno pozitivna. Ideja je krenula na sastanku Vijeća roditelja, koje je savjetodavno tijelo u našoj školi. Plan je da se ubuduće sistematski stomatološki pregled vrši kod upisa djece u školu, a za ostale učenike organizirat će se periodični redovni pregled, istaknuo je ravnatelj škole Stjepan Piljić.

  Očekivanja su Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa Vlade ŽP da će i ostale škole imati slične projekte.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti