Više

  TJEDNI PREGLED DNEVNIH DOGAĐANJA za period 06.-12.03.2017 g.

  Najčitanije

  Dana 06.03.2017 godine u 18.55 sati PS Odžak je zaprimila prijavu provale u obiteljsku kuću vlasništvo obitelji Jelušić  iz Donje Dubice. O istom je upoznat dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Odžak koji je poduzeo zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 08.40 sati se na parkiralištu ispred pošte  u Odžaku dogodila prometna nezgoda u kojoj je sudjelovalo jedno pmv i pješak 72 godišnji povrijeđeni M.L.  iz Pruda. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Odžak koja je sukladno težini povreda pješaka poduzela zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u  12.55 sati PS Orašje je zaprimila prijavu razmirica na relaciji dvoje Baotića iz Ugljare. O istom je upoznat policajac u zajednici koji je navedene upozorio na ponašanje.

  -istog dana u 19.10 sati PS Odžak je zaprimila prijavu pružanja pomoći 23 godišnjem A.H. iz  Odžaka koji je zbog sumnje da se predozirao nepoznatim opojnim sredstvom  upućen na dalje liječenje u Županijsku   bolnicu u Orašje. O istom će biti upoznat nadležni istražitelj sektora kriminalističke policije MUP-a ŽP  koji će poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -dana 07.03.2017 godine u 12.45 sati narušen je  JrIm  tučom ispred vjerskog objekta  u ulici Kemala Hadžiefendića u Odžaku  u kojoj su sudjelovale 2 muške osobe protiv kojih će kao i protiv 36 godišnjeg D.B. iz  Odžaka zbog narušavanja JriM  drskim ponašanjem biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u vremenu od 09-17.00 sati službenici policije MUP-a  su uzeli iskaze na okolnosti različitih kaznenih prijava od 4 muške osobe sa prostora Županije Posavske a službenici policije PU Odžak su obavili 10 informativnih razgovora te sačinili  4 službene zabilješke.

  -dana 08.03.2017 godine u 09.25 sati PS Orašje je zaprimila prijavu kaznenih djela iz oblasti  obiteljskog prava izvršenog od strane  28 godišnjeg D.S.  iz Orašja  protiv koga će dežurni istražitelj kriminalističke policije PU Orašje poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 16.45 sati PS Orašje je zaprimila prijavu provale u vikendicu  vlasništvo obitelji Džojić iz Boka a koja se nalazi na lokalitetu  „Jaruge“. O istom je upoznat dežurni istražitelj krim policije PU Orašje koji je obavio očevid te otpočeo potragu za izvršiteljima  i otuđenim aparatima.

  -dana 09.03.2017 godine u 11.55 sati  se na križanju XXXIV i XXXVI ulice u Orašju dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmva . O istom je upoznata patrola prometne policije PU Orašje koja je utvrdila da je nezgodu ne poštujući prednost prolaska uzrokova 49 godišnji Matović iz Županje protiv koga je  proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u 09.50 sati PS Orašje je zaprimila prijavu susjedskih razmirica u ulici Kralja Tomislava u Oštroj Luci. O istom je upoznat policajac u zajednici koji je po ovom osnovu upozorio na ponašanje 58 godišnjaka sa inicijalima O.I. nastanjenog u navedenoj ulici.

  -istog dana u 11.06 sati PS Orašje je zaprimila prijavu problema koje mještaninu Ugljare radi psihički bolesnik 31 godišnjak također iz Ugljare  koga će patrola PS Orašje  upozoriti na ponašanje.

  -dana 10.03.2017 godine policijski službenici PS Orašje su izvršili nadzor nad poštivanjem Općinske uredbe o radnom vremenu ugostiteljskih objekata tijekom koga su  u prekoračenju radnog vremena zatekli“Texas Pub“ i Simply“ i Orašju te „Leo“ u Ugljari. O zatečenom stanju su sačinili službenu zabilješku koja će biti distribuirana nadležnom inspektoratu na postupanje.

  -dana 10.03.2017 godine u 16.45 sati se u na parkingu trgovačkog centra“Yimor“ u Titovoj ulici u Odžaku dogodila prometna nezgoda u kojoj je sudjelovalo  jedno parkirano pmv i NN vozilo koje se udaljilo sa lica mjesta a da vozač  nije razmijenio podatke sa vlasnikom oštećenog parkiranog vozila. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Odžak koja je otpočela potragu za nesavjesnim vozačem protiv koga će biti proveden prekršajni postupak.

  -dana 11.03.2017 godine u 01.15 sati patrola PS Orašje je u prekoračenju radnog vremena ugostiteljskih objekata na području općine Orašje zatekla ug.objekat“Leo“ u Ugljari.  O istom su sačinili službenu zabilješku koja će biti distribuirana nadležnom inspektoratu na postupanje.

  -istog dana u 12.45 sati se u Donjoj Dubici dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 tmv. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Odžak koja je utvrdila da je do nezgode došlo prilikom mimoilaženja oštećenog  tmv sa tmv  na kojemu je bila smještena prevelika količina šljunka koja se u momentu nezgode rasula po navedenom vozilu. O istom je upoznata patrola prometne policije PU Odžak koja je poduzela zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 13.00 sati se  u ulici Redže Porobića u Odžaku dogodila prometna nezgoda koju je krećući se u natrag i oštetivši  dvorišnu ogradu poduzeća „Strolit“  uzrokovao  84 godišnji I.K.  iz Vrbovca protiv koga će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u 18.05 sati PS Orašje je zaprimila prijavu obiteljskih razmirica u  ulici Braće Radića u Tolisi. O istom je upoznat policajac u  zajednici koji je po ovom osnovu upozorio na ponašanje 37 godišnjeg G.M.  iz Tolise.

  -dana 12.03.2017 godine  policijski službenici PS Orašje su u prekoračenju radnog vremena zatekli ug.objekte „Kod Emine“ u Orašju i „Leo“ u Ugljari“ o čemu su sačinili službenu zabilješku koja će biti dostavljena nadležnom inspektoratu na postupanje.

  U tijeku izvještajnog  perioda  u vremenu od 06.-12.03.2017 godine  operativna dežurstva  organizacionih jedinica MUP-a su zaprimila :

  __3___prijave kaznenih djela,najčešće su prijavljivana nanošenja tjelesnih povreda u tučama.

  __5___prijava  prometnih nezgoda,najčešće uzrokovanih nepropisno izvedenim radnjama vozilom.

  __1___prijavu narušavanja JriM,koji je narušen tučom.

  __9___prijava ostalih događanja, najčešće su prijavljivana prekoračenja radnog vremena ugostiteljskih objekata na području općine Orašje.  Na koncu tijekom analiziranog perioda,tj. u vremenu od 06.-12.03.2017 godine zaprimili sveukupno    ___18 __ prijava naših građana za kompletno područje Županije Posavske.

  GLASNOGOVORNIK
  Josip Dominković
  Mag.ing.prometa

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti