Više

  TJEDNI PREGLED DNEVNIH DOGAĐANJA za period 22.-28.08.2016 g.

  Najčitanije

  Dana 22.08.2016 godine u vremenu  od 14-15.15 sati istražitelji krim policije PU Orašje su temeljem naredbe Općinskog suda Orašje  izvršili pretragu  obiteljske kuće i drugih pratećih objekata  vlasništvo  56 godišnjeg I.D. iz Oštre Luke kojom su pronašli veću količinu  oružja,streljiva i drugih  eksplozivnih stvari  zaostalih iz domovinskog rata. Protiv navedenog vlasnika objekata će biti poduzete zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 08.10 sati se  u ulici Oslobođenja u Matićima dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv a koju je neregistriranim pmv nepropisno se mimoilazeći uzrokovao  52 godišnji  Vinković iz Oštre Luke protiv koga će sukladno zakonu o obaveznom osiguranju biti poduzete  zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 13.00 sati  službenici kriminalističke policije PU Odžak su  zbog osnova sumnje  o počinjenju kd“neovlaštene proizvodnje i stavljanja u promet opojnih sredstava „ lišili slobode izvjesnog Agatića iz Novog Sela protiv koga će biti poduzete zakonom predviđene mjere.

  -dana 23.08.2016 godine  službenici policije PS Orašje su izvršili nadzor nad primjenom odredbi o radnom vremenu ug.objekata na području općine Orašje pri čemu su zatekli uredno stanje.

  -dana 23.08.2016 godine u 23.40 sati PS Orašje je zaprimila prijavu reproduciranja preglasne glazbe u XXXVI ulici u Orašju. O istom je upoznata patrola PS Orašje koja je potvrdila navode prijave te će protiv prekršitelja JriM 24 godišnje M.M. iz Orašja provesti prekršajni postupak.

  -istog dana u 08.20 sati se na magistralnoj cesti u Gornjem Svilaju dogodila prometna nezgoda koju je krećući se neprilagođenom brzinom uvjetima i stanju puta uzrokovao 79 godišnji Kelava iz Dugog Polja ,RH, protiv koga će patrola prometne policije Pu Odžak provesti prekršajni postupak.

  -istog dana patrola PS Orašje je izvršila nadzor nad primjenom odredbi o radnom vremenu ugostiteljskih objekata na području općine Orašje pri čemu je zatekla uredno stanje.

  -dana 24.08.2016 godine u 08.30 sati se na kružnom toku na ulasku u Tolisu dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv a koju je ne poštujući prednost prolaska uzrokovao 70 godišnji Kobaš iz Oštre Luke protiv koga će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u vremenu od 08.-10.15 sati službenici PS Odžak su pružali asistenciju djelatnicima Doma zdravlja Odžak prilikom praćenja psihički bolesne osobe do Županijske bolnice u Orašju.

  -istog dana u 08.30 sati PS Domaljevac-Šamac je zaprimila prijavu pronalaska mrtvog tijela 70 godišnje Iljazovićke  iz Domaljevca. O istom je upoznat dežurni mrtvozornik koji je konstatirao činjenicu smrti te tijelo preminule predao članovima obitelji radi ukopa.

  -istog dana u vremenu od 14.-20.00 sati  službenici policije PS Odžak su pružali asistenciju  djelatnicima doma zdravlja Odžak u obliku pratnje psihički bolesne osobe na psihijatriju  Tuzlu što je proteklo bez incidenata.

  -dana 25.08.2016 godine u 03.17 sati PS Orašje je zaprimila prijavu nasilja u obitelji   u XXX Ulici u Orašju. O istom je  upoznata patrola PS Orašje koja je po ovom osnovu lišila slobode  43 godišnjeg A.M. iz Orašja protiv koga će sukladno zakonu o zaštiti  od nasilja u obitelji   biti poduzete zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u  02.05 sati službenici PS Orašje su u prekoračenju radnog vremena zatekli ug.objekat „Leo“ u Ugljari. O istom su sačinili službenu zabilješku koja će biti dostavljena nadležnom inspektoratu  na postupanje.

  -istog dana  u vremenu od 08.-12.00 sati službenici PU Orašje su provodili lokalnu akciju pojačane kontrole prometa koja je protekla bez incidenata. Koristim priliku zahvaliti kontroliranim sudionicima u prometu na korektnom ponašanju.

  -dana 26.08.2016 godine u 02.05 sati službenici PS Orašje su vršeći nadzor nad primjenom Uredbe o radnom vremenu ug.objekata na području općine Orašje  u prekoračenju radnog vremena zatekli ug.objekat“Leo“ u Ugljari o čemu su sačinili službenu zabilješku koja će biti dostavljena nadležnom inspektoratu na postupanje.

  -istog dana u 03.35 sati PS Orašje je zaprimila prijavu pokušaja provale u trgovinu „Moby shop“  vlasništvo obitelji Smajlović a koja se nalazi na križanju VII i VIII ulice u Orašju.  O istom je upoznat dežurni istražitelj krim policije PU Orašje koji će poduzeti zakonom predviđene mjere.

  -istog dana 26.08.2016 godine u 22.00 sati jrim je u ug.objektu “Yoker“ u IV Ulici u Orašju narušio  57 godišnji Z.S. iz  Pribave koji je lišen slobode i zadržan do istrežnjenja. Protiv navedenog će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana u 17.37 sati se u Titovoj ulici u Odžaku dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv a koju je nepropisnim uključivanjem u promet uzrokovala 28 godišnja Leko  iz Zagreba protiv koje će biti proveden prekršajni postupak.

  -dana 27.08.2016 godine službenici PS Orašje  su izvršili nadzor nad primjenom odredbi o radnom vremenu ug. objekata na području općine Orašje pri čemu su zatekli uredno stanje.

  -istog dana u vremenu od 14-16.00 sati službenici PS Orašje su  vršili pratnju defilea Oldtimer cluba „Posavac“ što je proteklo bez incidenata.

  -dana 28.08.2016 godine u 20.20 sati PS Odžak je zaprimila prijavu nanošenja povreda 10 godišnjaku iz Odžaka . O istom je upoznata patrola PS Odžak koja je  utvrdila da je kazneno djelo izvršio 45 godišnji A.D. iz Odžaka protiv koga će sukladno težini povreda djeteta biti poduzete zakonom predviđene mjere.

  -istog dana u 11.30 sati patrola PS Orašje je na graničnom prijelazu u Orašju zatekla u prosjačenju 20 godišnju Šečićku iz  Gradačca protiv koje će biti proveden prekršajni postupak.

  -istog dana  u 13.20 sati se u II ulici u Orašju dogodila prometna nezgoda u kojoj su sudjelovala 2 pmv. Učesnici su razmijenili podatke i popunili europsko izvješće o nezgodama.

  -istog dana  u 14.40 sati PS Orašje je zaprimila prijavu razmirica na relaciji  dvije  30 godišnje gospođe iz Orašja. O istom je upoznata patrola PS Orašje koja po ovom osnovu upozorila na ponašanje 33 godišnjakinju iz Orašja.

  U tijeku izvještajnog  perioda  u vremenu od 22.-28.08.2016 godine  operativna dežurstva  organizacionih jedinica MUP-a su zaprimila :

  __4___prijave kaznenih djela,najčešće su prijavljivana nanošenja tjelesnih povreda.     

  __5___prijava prometnih nezgoda,najčešće uzrokovanih nepropisno izvedenim radnjama vozilom.

  __4___prijave narušavanja JriM,koji je najčešće ponovno narušavan prosjačenjem.

   _12__ prijava ostalih događanja,najčešće su prijavljivana prekoračenja radnog vremena ugostiteljskih objekata na području općine Orašje. Na koncu  tijekom analiziranog perioda,tj. u vremenu od 22.-28.08.2016 godine smo zaprimili sveukupno   ___25 __ prijava naših građana za kompletno područje Županije Posavske.

             

  GLASNOGOVORNIK
  Josip Dominković
  Mag.ing.prometa

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti