Više

  U Orašju obilježena 25. obljetnica HVO-a

  Najčitanije

  U Orašju je danas obilježena 25. obljetnica osnutka HVO-a. Sadržaji su bili u znaku polaganja vijenaca i paljenja svijeća kod središnjeg Spomen obilježja u parku u znak sjećanja i poštovanja prema poginulim i umrlim pripadnicima HVO-a. Vijence i svijeće, u nazočnosti brojnih građana, najprije su položili predstavnici braniteljskih udruga, skupa s ministrom branitelja u Vladi ŽP Marijanom Kopićem i predsjednikom Skupštine ŽP, Josom Markovićem, potom načelnik Općine Orašje Stanko Vincetić i predstavnik HNS BiH Đuro Topić, te izaslanstvo 1. pješačke gardijske pukovnije OS BiH. Događaj je okončao molitvom za pokojne branitelje, koju je predvodio vojni kapelan fra Marko Oršolić. Predstavnici naše županije, njih 100-njak, će se pridružiti u subotu 8. travnja na središnjoj proslavi 25. obljetnice HVO-a u Mostaru.


  -Danas obilježavamo 25. obljetnicu HVO-a, položili smo vijence i zapalili svijeće u spomen na sve poginule branitelje općine Orašje koja je ostala obranjena. Ne moramo ponavljati, a možda je i dobro svaki put ponoviti da je Hrvatsko vijeće obrane bilo u obrani, da se vodio obrambeni rat kao i na svim prostorima u Bosni i Hercegovini što se tiče vojne komponente i HVO-a. Ministarstvo branitelja ŽP nastoji što više proširiti prava branitelja, a s obzirom da je i Proračun ove godine malo veći tako je i u ministarstvu izdvojeno više sredstava, koja će uz ostalo, biti usmjerena za liječenje branitelja i za samozapošljavanje. Središnja proslava je u Mostaru u subotu 8. travnja 2017. godine, iz naše županije ići će dva autobusa i mislim da će to biti dostojanstveno obilježeno, kazao je ministar branitelja Marijan Kopić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti