Više

  Uhićenje pet osoba u Orašju zbog posjedovanja droga

  Najčitanije

  Operativnim radom na terenu službenici kriminalističke policije MUP Županije Posavske su došli do saznanja da se na parkingu ispred SŠC „Fra Martin Nedić“ u Orašju, nalazi parkiran automobil mercedes u kojem se nalaze tri osobe koje kod sebe posjeduju opojnu drogu. Po navedenom saznanju su postupili te su u noćnim satima 11. studenog pronašli navedeno vozilo u kojem su na mjestu vozača zatekli dvadesetpetogodišnju M.Ć. iz Domaljevca, na mjestu suvozača dvadesettrogodišnjeg M.H iz Domaljevca i na zadnjem sjedištu dvadesetšestogodišnjeg M.K. iz Domaljevca. Prilikom postupanja policije imenovana M.Ć. je predala dvije alu folije sa sadržajem zelene biljne mase koja izgledom podsjeća na opojnu drogu marihuanu i jednu ručno smotanu cigaretu „joint“, dok je M.K. predao tzv. „drobilicu“. Zbog postojanja osnova sumnje da su počinili KD „Posjedovanje i omogućavanje uživanja opojnih droga“ gore navedeni su uhićeni i smješteni u prostorije za smještaj uhićenih osoba PU Orašje, a o događaju je upoznat i nadležni tužitelj Županije Posavske.

  Narednog dana, odnosno 12. studenog 2020. godine u ranim jutarnjim satima temeljem naloga Općinskog suda u Orašju službenici kriminalističke policije su izvršili pretrage obiteljskih kuća i pripadajući objekata koje koriste dvadesetšestogodišnji E.K., devetnaestogodišnji E.H. i devetnaestogodišnji K.R., sva trojica iz Orašja. Tijekom pretraga pronađena je određena količina zelene biljne materije koja svojim izgledom podsjeća na opojnu drogu marihuanu, kao i predmeti koji se koriste za proizvodnju i distribuciju iste droge. Zbog postojanja osnova sumnje da su počinili KD „Posjedovanje i omogućavanje uživanja opojnih droga“ uhićeni su E.K. i K.R te su smješteni u prostorije za smještaj uhićenih osoba u PU Orašje, izvijestio je glasnogovornik MUP-a Zdenko Ćubel.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti