Više

  Uništavanje NUS-a na poligonu Dusine (Orašje)

  Najčitanije

  Uništavanje neeksplodiranih ubojitih sredstava (NUS) izvršeno je danas (24.05.) na poligonu Dusine (Orašje). Uništavanje NUS-a izvršili su timovi Federalne uprave Civilne zaštite u koordinaciji sa Županijskom upravom Civilne zaštite. Tim policije MUP-a Županije Posavske bio je uključen u osiguranje transporta i poligona na kojem je izvršeno uništavanja NUS-a.

  Izvršeno je uništavanje sljedećeg NUS-a: 17 ručnih bombi, 21 tromblonskih mina, 1 protupješačka mina MRUD, 2 mine TMRP šest, 6 pojačnika za minu TMRP šest, 1978 komada streljiva različite vrste, 5 komada različitih vrsta eksploziva, 4 improvizirane ekspozivne naprave sa sporogorećim štapinom, 1 ručni bacač raketa RBR M84 zolja, 7 raketa za ručni bacač raketa RPG sedam, 8 barutnih punjenja za raketu ručnog bacača RPG sedam, 6 minobacačkih mina kalibra 60 mm, 1 minobacačka mina kalibra 82 mm, 1 haubički projektil 122 mm M55, 2 granate 80 mm HC, 17 komada inicijalnih dijelova M67, 11 komada električnih detonatorskih kapisli EDK i 4,20 m sporogorećeg štapina.

  -Trenutno je u fazi deminiranja lokacija 30810 m2 u Novom Gradu u Općini Odžak koju provodi Fedaralna uprava CZ uz suradnju Županijske uprave CZ, izjavio je direktor Županijske uprave CZ Ilija Jezidžić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti