Više

  Uništavanje NUS-a na poligonu Dusine

  Najčitanije

  Tijekom protekla dva dana ( 20. i 21. 02) na poligonu Dusine izvršeno je uništavanje neeksplodiranih ubojnih sredstava (NUS). Uništavanje NUS-a izvršili su timovi  Federalne uprave Civilne zaštite u koordinaciji sa Županijskom upravom Civilne zaštite. Tim policije MUP-a Županije Posavske  bio je uključen u osiguranje transporta i poligona na kojem je izvršeno uništavanje NUS-a.

  Izvršeno je uništavanje sljedećeg NUS-a: 77 ručnim bombi, dvije kumulativne ručne granate, jedna protupješačka mina, jedna protutenkovska mina, pet minobacačkih projektila, pet haubička projektila 155 mm, dva haubička projektila 122 mm, jedan topovski projektil 100 mm, dva haubička projektila 76 mm, jedan kg crnog baruta. Preostalo je još oko 160.000 puščanog streljiva koje će biti uništeno u vojarni u Doboju, izvijestili su iz Županijske uprave CZ.

  -Ovih dana otvorit će se projekt deminiranja na lokacijama općine Odžak. Predviđena ukupna površina deminiranja je oko 100.000 m2. Deminiranje će izvršiti timovi Federalne uprave CZ,  uz suradnju Županijske uprave CZ i općinske službe, izjavio je direktor Županijske uprave CZ Ilija Jezidžić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti