Više

  Uprava policije pridružila se kampanji „Narandžasti dan”

  Najčitanije

  Uprava policije MUP Županije Posavske se pridružila kampanji obilježavanja „Narandžastog dana“, kojim se svaki 25. u mjesecu obilježava kao datum kojim se podiže svijest i sprječava nasilje nad ženama i djevojčicama. Prema rezultatima istraživanja koje je Agencija za ravnopravnost spolova BiH provela u suradnji s OSCE-om, na području BiH svaka druga žena starija od 15 godina je doživjela neki oblik nasilja.

  Shodno navedenom policijske službenice MUP-a Županije Posavske, članice Udruge „Mreža policijskih službenica“ zajedno s kolegama policijskim službenicima, a na poziv Instituta za razvoj mladih KULT, odlučili su se pridružiti inicijativi Ja #NosimNarandžasto za… te su danas, 25. siječnja 2022. godine, pri dolasku na posao nosili odjevni predmet ili modni dodatak narandžaste boje čime su poslali jasnu poruku potpore i ohrabrenja ženama i djevojčicama žrtvama nasilja i ukazali na učestalost i važnost rješavanja ovog problema, izvijestili su iz MUP-a Županije Posavske.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti