Više

  XXI. međunarodna smotra folklora „Domaljevačka tkanica“

  Najčitanije

  Vlada Županije Posavske kroz resorno Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i športa financijski pomaže održavanje svih manifestacija u tri posavske općine koje njeguju tradiciju posavskoga kraja i promiču njene kulturne vrednote. Jedna od njih je i manifestacija međunarodne smotre folklora „Domaljevačka tkanica“ koja se održava uz ostale brojne sadržaje u sklopu „Dana općine Domaljevac Šamac. Tim povodom predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić i resorna ministrica Ana Andrić, kao i ministar Mato Brkić, bili su nazočni otvorenju XXI. smotre. Načelnik općine Stjepan Piljić službeno je otvorio manifestaciju kojoj su uz ostale bili nazočni predstavnici Skupštine ŽP, zastupnici i općinski vijećnici, mještani i veliki broj gostiju.

  Na smotri su nastupili domaći HKUD „Mladost“ Domaljevac sa postavama folklora, pjevačke skupine i Veselih Domlječanki Luce i Marice, folkloraši Zavičajnog kluba Žeravac Slavonski Brod, KUD Ravnica Oštra Luka Bok, HKUD Husino kod Tuzle, KUD Vesela šokadija i HKUD Hercegovac iz Širokog Brijega.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti