Više

  Za područje Županije Posavske trenutačno nema opasnosti od poplava

  Najčitanije

  Redovito stanje obrane od poplava od danas ( 11.03) proglašeno je za područje odžačke Posavine. Za područje Srednje Posavine ( općine Domaljevac Šamac i Orašje),  na snazi je pripremno stanje obrane od poplava. Do proglašenja redovitih mjera obrane od poplava ostalo je još 40 cm na vodomjeru Šamac.  Redovito stanje obrane od poplava podrazumijeva uvođenje stalnog dežurstva i obilaska nasipa, pojašnjavaju u Županijskoj upravi Civilne zaštite.

  -Za područje Županije Posavske trenutačno nema opasnosti od poplava. Županijska uprava Civilne zaštite prati stanje rijeka Save i Bosne i u stalnom je kontaktu sa mjerodavnim institucijama koje provode aktivnosti obrane od poplava na području Županije Posavske. Na temelju prikupljenih podataka procjenjujemo da ukoliko ne bude obilnijih oborina u gornjem slijevu rijeke Bosne,  našoj Županiji ne prijete poplave. O daljnjim promjenama vodostaja javnost će biti na vrijeme informirana, izjavio je Ilija Jezidžić,  direktor Županijske uprave Civilne zaštite.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti