Više

  Županijsko natjecanje u pružanju prve pomoći

  Najčitanije

  Danas (11.05.2016.g.) je u osnovnoj školi fra Ilije Starčevića u Tolisi održano županijsko natjecanje u pružanju prve pomoći za osnovne i srednje škole. Natjecanje je održano u organizaciji Crvenog križa Županije Posavske.

   

  U kategoriji osnovnih škola poredak je sljedeći:

  1.OŠ Orašje u Orašju,
  2.OŠ Vladimira Nazora u Odžaku,
  3.OŠ Antuna Gustava Matoša u Vidovicama.

  U kategoriji srednjih škola prvo mjesto osvojila je Srednja strukovna škola u Orašju.

  -Na županijskom natjecanju u pružanju prve pomoći sudjeluje osam ekipa za koje smo pripremili četiri poligona na kojima imaju radne točke gdje radi o ozljedama. Ovo je bitno, zato što sve više učenika želi učiti o prvoj pomoći što je zapravo dobro jer smo svaki dan u situaciji da pružamo prvu pomoć, a najgore što se može desiti je okrenuti glavu ili se toliko uplašiti, pa izgubiti svijest, ili neznati pružiti prvu pomoć. Prva pomoć treba biti adekvatno i pravovremeno pružena, a samo nastavak na nju je dolazak hitne medicinske službe i to može spasiti život. Sudci su osobe koje imaju malo duži staž u Crvenom križu i bave se prvom pomoći, te natjecanjima prve pomoći. U petak, 13.05.2016.godine bit će održana edukacija o pružanju prve pomoći u prostorijama Crvenog križa općine Orašje. Za prisustvo na edukaciji potrebno je izvršiti prijavu. Planiran je većinom praktični rad, jer teoriju možemo pročitati, a nama je cilj pokazati ljudima bazično održavanje života. Dakle, da svaki kandidat proba oživljavanje na lutki i da vidi da to nije jednostavan proces kako je prikazano u serijama i filmovima, nego da za to ipak treba dosta snage, ali i znanja i anatomske orijentiranosti, izjavila je Edina Pačuković, glavni sudac natjecanja.

   

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti