Više

  Županijsko natjecanje iz matematike za učenike VI. i VII. razreda

  Najčitanije

  Pojedinačno županijsko natjecanje iz matematike za učenike VI. i VII. razreda održano je 7. svibnja 2016. g. u osnovnoj školi Antuna Gustava Matoša u Vidovicama. Natjecanje su organizirali Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i športa ŽP i Udruga matematičara Ruđera Boškovića. Prisutnima su se obratili, te poželjeli sreću u natjecanju ravnateljica škole Janja Župarić, prosvjetna inspektorica Zorica Raguž – Osmanagić i Marinko Antunović predstavnik Udruge matematičara Ruđera Boškovića. Na natjecanju je sudjelovao 42 učenika iz osnovnih škola s područja Županije Posavske, a za izradu zadataka imali su dva školska sata.

  U kategoriji učenika VI. razreda poredak je bio sljedeći:
  1. Denis Krištić, OŠ Stjepana Radića u Boku
  2. Marija Petrović, OŠ Braće Radića u Domaljevcu
  3. Antonela Dominković, OŠ Orašje u Orašju
  U kategoriji učenika VII. razreda najbolje rezultate ostvarili su:
  1. Andrea Damjanović, OŠ fra Ilije Starčevića u Tolisi
  2. Arnela Maglajčetović, OŠ Vladimira Nazora u Odžaku
  3. Nikolina Klaić, OŠ Ruđera Boškovića u Donjoj Mahali

  Ekipni poredak škola nakon održanih natjecanja iz matematike:
  1.i 2. mjesto dijele
  OŠ Vladimira Nazora u Odžaku i OŠ Ruđera Boškovića u Donjoj Mahali
  3.OŠ Braće Radića u Domaljevcu.
  Diplome za najbolje učenike osigurala je Udruga matematičara Ruđera Boškovića, a pobjednici natjecanja iz matematike za VI. i VII. razred, te pobjednici VIII. i IX. razreda (održano 12.03.2016.godine), bit će nagrađeni jednodnevnim izletom.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti