Više

  Integrirana potpora raseljenim i izbjeglicama u BiH, Crnoj Gori i Srbiji

  Najčitanije

  Rezultati dosadašnje suradnje na implementaciji projekata sa naglašenim aspektom na provedene postupke i postignute rezultate u okviru implementacije projekta „Integrirane potpore raseljenim osobama i izbjeglicama u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Srbiji“, bila je središnja tema jučerašnjeg (05.06.) sastanka održanog u Odžaku. Projekt se implementira uz potporu Vlade SAD-a za populaciju, izbjeglice i migracije (BPRM) i CRS-a, te predstavnika lokalnih zajednica (Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva ŽP, općina Orašje, Odžak i Domaljevac-Šamac). Uz predstavnike resornih institucija na svim razinama vlasti koje se bavi problematikom izbjeglih i raseljenih, kao i predstavnika Odjela Vlade SAD-a za populaciju, izbjeglice i migracije (BPRM), Catholic Relief Services BiH (CRS), sastanku su nazočili ministri u Vladi ŽP Mato Brkić, Nada Ćulap i Ana Andrić kao i direktor ureda za razvoj i europske integracije Franc Kljajić.

  U okviru projekta “Integrirane potpore raseljenim osobama i izbjeglicama u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Srbiji“ na području Županije Posavske je 41 korisnik ostvario pravo na dodjelu socijalne i ekonomske pomoći u vidu zapošljavanja u maloj privredi, poljoprivredi ili ostvarivanja prava iz domene socijalne zaštite. Ukupna vrijednost pomoći je 130.000,00KM. Nakon sastanka predstavnici odjela Vlade SAD-a za populaciju, izbjeglice i migracije (BPRM) zajedno sa ministricom za ljudska prava i izbjeglice BiH Semihom Borovac, obišli su dvije povratničke obitelji koje su podržane u plasteničkoj proizvodnji u okviru navedenog projekta.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti