Više

  Radionica za policijske službenike MUP-a Županije Posavske

  Najčitanije

  U Orašju je danas (01.06.2017.) održana  radionica za ovlaštene službene osobe MUP-a Županije Posavske pod nazivom “Stručno usavršavanje policijskih službenika, koji u provođenju Zakona, rade na poslovima prestupništva mladih i kaznenopravne zaštite djece“. Radionicu organizira Biro za ljudska prava Tuzla, u suradnji s Ministarstvom pravde Federacije BiH, a u okviru projekta „Pravda za svako dijete“. Zakon o zaštiti i postupanju s djecom i maloljetnicima, koji je  na snazi od 2015.godine, predviđa da sve ovlaštene službene osobe  imaju certifikat za postupanje. Edukacija je organizirana za sve profesionalce uključene u kazneni postupak prema maloljetnicima i provodi se uz pomoć sudaca koji se bave ovom oblašću, predstavnika pravosuđa, te institucija za izvršenje kaznenih sankcija i psihologa.

  –U ovom projektu prioritet je na alternativnim mjerama u postupanju prema maloljetnicima i stvaranju uvjeta za njihovu primjenu. Jedna od njih je najblaža, policijsko upozorenje, o kojem se dana dodatno educiraju službenici MUP-a ŽP, istaknuo je Elvir Muslić koordinator Projekta „Pravda za svako dijete. Kada je u pitanju Odgojno popravni dom u Orašju, Muslić je istaknuo da su njihovu certifikaciju  uradili u prosincu 2016.godine, neposredno nakon što su se preselili iz Tuzle.  Aktivnosti idu paralelno sa svim grupama profesionalaca uključenih u ovu problematiku i ovih dana je u Sarajevu, od strane UNICEF-a, predstavljen Vodič za medije, odnosno za izvještavanje o djeci.  Ne radi se samo o policajcima i pravosudnim organima i njihovom umrežavanju, a Vodič će biti prezentiran u cijeloj BiH. Današnja radionica predstavlja jednu od aktivnosti projekta kojeg Biro za ljudska prava, u okviru UNICEF programa „Pravda za svako dijete“, provodi u 10 regija u Bosni i Hercegovini, a kojim se nastoji ojačati sistem pravosuđa za maloljetnike i stvoriti uvjete za provedbu programa prevencije maloljetničkog prestupništva.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti