Priopćenje za javnost Zavoda za javno zdravstvo ŽP Orašje

Kategorije

DRUŠTVENE MREŽE

2,087ObožavateljiLike
13SljedbeniciSlijediti
14PretplatniciPovežite se

Zavod za javno zdravstvo Županije Posavske Orašje izdao je danas (31.01.) novo priopćenje za javnost u kojemu ističu preporuke i obavijesti za građane vezane za prevenciju Novel Coronavirus pneumonia-e/infekcije na području Županije Posavske. U tijeku su koordinirane aktivnosti s lokalnim i višim razinama zdravstvenih ustanova i tijelima vlasti glede prevencije predmetne bolesti.

Posjete bolesnicima na svim odjelima u Županijskoj bolnici Orašje su zabranjene do daljnjeg kao mjera prevencije svih akutnih respiratornih infekcija, koje su inače učestalije u ovo doba godine. Sve osobe koje imaju simptome i znakove akutnih respiratornih infekcija (povišena tjelesna temperatura, kašalj, kihanje, otežano disanje i dr.) treba da se bez panike jave svom izabranom liječniku obiteljske medicine, koji će postaviti dijagnozu bolesti i propisati adekvatnu terapiju, izvijestili su iz Zavoda.