15. sjednica Vlade Županije Posavske

Uz predsjedanje Đure Topića, predsjednika Vlade Županije Posavske danas (10.07.) u sjedištu Vlade Županije Posavske u Orašju održana je 15. sjednica Vlade.
    Vlada Županije Posavske je usvojila Zaključak o prihvaćanju Izmjena i dopuna Financijskog plana Zavoda zdravstvenog osiguranja Županije Posavske za 2023. godinu.

Dokument je dodatno pojasnio Josip Vidović, ravnatelj Zavoda zdravstvenog osiguranja Županije Posavske. Osnovni razlozi donošenja izmjena i dopuna Financijskog plana Zavoda su ostvarivanje funkcije financiranja zdravstvene zaštite i drugih prava propisanih Zakonom o zdravstvenom osiguranju i odgovarajućim podzakonskim aktima.

Ministar zdravstva i socijalne politike Damir Živković najavio je kako će uskoro predložiti na Vladi Županije Posavske novu proširenu listu lijekova, te nastaviti u smjeru podizanja prava osiguranika.

U zaključku razmatrane teme predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić naglasio je važnost zdravstvene oblasti i podizanja kvalitete svih zdravstvenih usluga i prava korisnika zdravstvene zaštite. Kako bi se ona što prije mogla realizirati zato je, prema Poslovniku Vlade ŽP, predložio jednu točku dnevnoga reda zasjedanja Vlade ŽP, kako bi se našla pred zastupnicima Skupštine Županije Posavske već ovoga tjedna, u četvrtak 13.07.2023.