25. obljetnica “Boja na Galićima”

Prigodnim sadržajima u spomen na poginule branitelje u Oštroj Luci 19. srpnja 2017. godine, obilježena je 25. obljetnica “Boja na Galićima”. Svetom misom zadušnicom za poginule branitelje iz Domovinskoga rata iz Oštre Luke, ali i drugih područja u Posavini, u crkvi Imena Marijina u Boku, započeo je program obilježavanja 25. obljetnice „Boja na Galićima“. Predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskoga rata, županijska, općinska, izaslanstva mjesnih zajednica Oštre Luke i Tolise položili su vijence i zapalili svijeće ispred središnjeg Spomen obilježja u Oštroj Luci. Sastavnica sadržaja bio je i malonogometni turnir na igralištu u Oštroj Luci gdje se nalazi sportski objekt NK 19. srpanj.

-19. srpnja obilježavamo obljetnicu „Boja na Galićima “ kao jednu od najvećih bitaka na prostoru općine Orašje koju je HVO dobio i koju smo iznijeli pobjedonosno. Taj dan smo imali 5 poginulih, bilo je dosta ranjenih. Uzeli smo današnji dan jer smo 1992. godine na današnji dan bili na početku rata, nespremljeni i nenaoružani dovoljno, ali ipak smo se uspjeli obraniti i zaustaviti neprijatelja na Galićima. Naša je zadaća da na mlade prenosimo ove događaje koji su branitelji Hrvatskog vijeća obrane izvojevali i dali živote da bi mi danas ovdje imali mir, izjavio je ministar branitelja Marijan Kopić.