26. obljetnica „Boja na Galićima“

U Oštroj Luci 19. srpnja 2018. godine, obilježena je 26. obljetnica “Boja na Galićima”. Svetom misom zadušnicom za poginule branitelje iz Domovinskoga rata iz Oštre Luke, ali i drugih područja u Posavini, u filijalnoj crkvi Sv. Leopolda u Oštroj Luci započeo je program obilježavanja 26. obljetnice „Boja na Galićima“. Predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskoga rata, županijska, općinska, izaslanstva mjesnih zajednica Oštre Luke i Tolise položili su vijence i zapalili svijeće ispred središnjeg Spomen obilježja u Oštroj Luci. Na obilježavanju je bio i Nenad Križić, pomoćnik ministra branitelja u Vladi Republike Hrvatske koji je pozdravio sve prisutne i odao počast svim poginulim i umrlim braniteljima.

-Jako je važno da se okupljamo na obljetnice, da se sjetimo kako smo došli do ovoga što danas imamo te da se prisjetimo naših poginulih i umrlih branitelja. Neka nam sjećanje na njih bude svjetlo koje će nas voditi dalje i zahvaljujem se svim braniteljima, bilo razvojačenima ili ratnim vojni invalidima, svim našim poginulim i umrlim braniteljima, izjavio je ministar branitelja Marijan Kopić.