49. sjednica Vlade Županije Posavske

Uz predsjedanje Đure Topića, predsjednika Vlade ŽP danas (10.06.) održana je 49. sjednica županijske Vlade sazvana po žurnoj proceduri. Na sjednici je usvojena Odluka o izmjenama i dopunama Odluke o usvajanju Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2020. godinu na poziciji Grant za razvoj poduzetništva, obrta i zadruga. Tom se Odlukom financijski iznos Proračuna ŽP za 2020.g. sa 1.350.000,00 KM povećava na iznos od 2.800.000,00 KM. Usvojenom Odlukom stvoriti će se uvjeti za realizaciju i dodjelu predviđenih financijskih sredstava neophodnih za smanjivanje negativnih ekonomskih posljedica u gospodarstvu izazvanih pandemijom koronavirusa.

POTPORA 191 GOSPODARSKOM SUBJEKTU U IZNOSU OD 224.375,23 KM
    Vlada je usvojila Odluku o davanju prethodne suglasnosti na donošenje Odluke o dodjeli nepovratnih financijskih sredstava po provedenom Javnom pozivu za prikupljanje prijava za dodjelu financijskih sredstava namijenjenih subvencioniranju isplate dijela neto plaće za mjesec travanj 2020. godine. Odlukom se odobrava dodjela nepovratnih financijskih sredstava, po provedenom Javnom pozivu za prikupljanje prijava za dodjelu financijskih sredstava namijenjenih subvencioniranju isplate dijela neto plaće za mjesec travanj 2020. godine za poslovne subjekte koji su u travnju imali pad prometa veći od 20% u odnosu na travanj 2019. g.

Korisnici sredstava čije su prijave zadovoljile uvjete Javnog poziva odabrani su na temelju Odluke o usvajanju Programa utroška sredstava utvrđenih Proračunom Županije Posavske za 2020. godinu na poziciji Grant za razvoj poduzetništva, obrta i zadruga i Kriterija za vrjednovanje i ocjenu prijava za dodjelu financijskih sredstava-subvencioniranje poduzeća, obrta i zadruga sa ciljem ublažavanja negativnih ekonomskih posljedica uzrokovanih pandemijom. Za ukupno 191 gospodarski subjekt sa prostora tri općine Županije Posavske izdvojena su proračunska sredstva u ukupnom iznosu od 224.375,23 KM.

Podsjećamo, temeljem usvojenih Odluka od strane Vlade Županije Posavske na sjednici održanoj 04.06.2020. godine također su stvoreni uvjeti za isplatu subvencija po dva javna poziva i to: -Javni poziv za prikupljanje prijava za odobravanje i dodjelu financijskih sredstava za subvencioniranje isplate dijela bruto minimalne plaće za mjesec ožujak 2020. godine, za 200 gospodarskih subjekata u iznosu od 199.098,90 KM i
    -Javni poziv za prikupljanje prijava za odobravanje i dodjelu financijskih sredstava za subvencioniranje isplate neto minimalne plaće odnosno dijela neto minimalne plaće za mjesec travanj 2020. godine, za 189 gospodarskih subjekata u iznosu od 211.202,37 KM.
    Stoga, ukupan iznos financijskih sredstava koji će biti isplaćen po tri prethodno navedena javna poziva je 634.676,50 KM.