Više

  Aktivnosti MUP-a povodom provedbe akcije „Mir i dobro“

  Najčitanije

  Planom mjera i aktivnosti povodom akcije „Mir i dobro“ za period 23.12.2018.- 03.01.2019. godine Sektor uniformirane policije MUP-a Županije Posavske izdao je priopćenje u kojemu upozoravaju na opasnost korištenja pirotehnike, zloupotrebu oružja, streljiva, eksplozivnih i rasprskavajućih sredstava.

  U priopćenju ističu da građani imaju pravo korištenja pirotehničkih sredstava II. razreda samo u periodu između 26.12.2018.-01.01.2019. godine, međutim, ne smiju ih upotrebljavati u zatvorenim prostorijama i prostorima gdje se okuplja veći broj osoba, jer će u protivnom odgovarati izvršitelji, a u slučajevima malodobnika odgovornost će snositi roditelji-staratelji.

  Treba imati u vidu na statistike koje upozoravaju, jer u vrijeme blagdana pojačana su obraćanja zdravstvenim ustanovama Županije Posavske upravo zbog ozljeda nastalih od pirotehničkih sredstava. Slavlje može biti veselo i radosno i bez njihovog prekomjernog korištenja.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti