Aktivnosti povodom provedbe akcije “Mir i dobro”

Najčitanije

Obzirom da je Sektor uniformirane policije MUP-a ŽP svojim Planom mjera i aktivnosti povodom akcije „Mir i dobro“ konkretizirao mjere i aktivnosti svih pojedinačnih sudionika u provedbi Plana za period 24.12.2019.-05.01.2020. godine i da su zadaci glasnogovornika Uprave policije svedeni na:

-svakodnevno upozorenje na opasnost od zloupotrebe oružja, streljiva, eksplozivnih i rasprskavajućih sredstava,

-pravo korištenja pirotehničkih sredstava II. razreda samo u periodu između 26.12.2019.-01.01.2020. godine,

-isticanje zabrane upotrebe pirotehnike za zabavu razreda II. u zatvorenim prostorijama i prostorima gdje se okuplja veći broj osoba što čini odgovornim izvršitelje, a u slučajevima, malodobnika, djece odgovornost će snositi roditelji, staratelji,

-uspostavu komunikacije sa predstavnicima vjerskih zajednica u smislu upozorenja na opasnosti korištenja pirotehnike u periodu blagdana kroz redovna misna slavlja, te Vas molim da date doprinos da sačuvamo osjećaj sigurnosti na našem području.

GLASNOGOVORNIK
Josip Dominković
Samostalni inspektor
Mag.ing.prometa

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti