Više

  Bimal iz Brčkog nastavlja suradnju sa poljoprivrednicima iz Županije Posavske

  Najčitanije

  Institut za razvoj i unaprjeđenje poljoprivrede (IRUP) Brčko, zajedno sa poduzećem Bimal d.d. Brčko ( 02.03.) organizirao je skup na temu „ Uzgoj uljarica – šansa za razvoj privrede Bosne i Hercegovine. O značaju uzgoja uljarica, te očuvanju plodoreda razgovaralo je  70-tak sudionika sastanka (proizvođači, stručnjaci za oblast poljoprivrede te predstavnici institucija). Uz ostale skup su pratili i u njemu sudjelovali predstavnici Odjela za poljoprivredu Vlade Brčko Distrikta, resornog ministarstva Republike Srpske, Federalnog zavoda za poljoprivredu, Poljoprivrednog instituta Republike Srpske. Među sudionicima ovoga skupa bili su i predstavnici  Ministarstva poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva  Vlade Županije Posavske budući je Bimal pokazao interes i za suradnju sa poljoprivrednicima tri posavske općine.

  Na skupu su podržana i pohvaljena nastojanja poduzeća Bimal dd Brčko kao jednog od vodećih regionalnih proizvođača jestivih ulja, na povećanju ugovorene proizvodnje uljarica ( soje, suncokreta i uljane repice), sa proizvođačima iz Bosne i Hercegovine. Također je data potpora njihovom zalaganju u promociji značaja uzgoja uljarica, ne samo kao sirovine za proizvodnju ulja i proteina, nego i zbog važnosti u sustavu uzgoja drugih kultura, odnosno njihov značaja u provođenju plodoreda.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti