Više

  Blagdani u znaku misa i obilaska mjesnih groblja u sve tri općine ŽP

  Najčitanije

  Blagdani Svih Svetih i Dušni dan i ove su godine u Županiji Posavskoj okupili veliki broj vjernika koji su sudjelovali na misnim slavljima, potom su obilazili vječna počivališta svojih najmilijih, molili za njih i palili svijeće na svim mjesnim grobljima. Posebna počast odana je poginulim braniteljima, pripadnicima posavskih brigada HVO-a koje su branile slobodni prostor Posavine tijekom Domovinskoga rata. Među vjernicima ove je godine bio i veliki broj žitelja tri posavske općine koji žive i rade u inozemstvu.

  Na prostoru općine Orašje blagdan je obilježen svetom misom na groblju Karaula u D.Mahali, gdje su kraj Spomen obilježja brojna izaslanstva položila vijence i upalili svijeće za poginule branitelje. U općini Domaljevac-Šamac misna su slavlja održana na mjesnom groblju ispred kapele, a ispred središnjeg križa podignutog za poginule branitelje položeni su vijenci i zapaljene svijeće. Izaslanstva su položila vijence i zapalila svijeće i ispred središnjeg Spomen obilježja za poginule branitelje u Odžaku.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti