Više

  Čestitka ministrice Ane Andrić za Dan planeta Zemlje

  Najčitanije

  Dragi učenici!

  Mnogo je prilika i razloga koje jedni drugima trebamo čestitati. Većinom čestitanje povezujemo s uspjesima, sretnim trenucima i događajima. No sjetimo li se ikada svih onih stvari i okolnosti koje nam te iste čestitke omogućavaju?
  Uzimamo li sve ono bez čega život ne bi bio zamisliv zdravo za gotovo? Jesmo li često slijepi pred stvarima koje buduće generacije možda neće tako olako podrazumijevati?
  Naime, cilj nije banalizirati naše živote, niti im oduzeti značenje i svrhu.
  Međutim, u našem svakodnevnom komuniciranju, bar se danas pokušajmo sjetiti važnosti svih prirodnih resursa, naših lijepih podneblja i uvjeta za život koje nam je Majka priroda podarila. Koristimo ih u prave svrhe; skromno, a ne pohlepno, kao sluge, a ne kao gospodari.
  Pokušajmo uvijek imati na umu sve naraštaje kojima ostavljamo nešto u zalog njihove budućnosti. Potrudimo se da im ta ostavština bude na ponos i u korist.
  Potaknuta ovim mislima, svima vam želim čestitati Dan planeta Zemlje, domovine svih ljudi, jer je svakom čovjeku, zaista, cijela Zemlja dom.

  Vaša ministrica,
  Ana Andrić

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti