Više

  Čestitka povodom Svjetskog dana učitelja

  Najčitanije

  Bez obzira na koji nas je put život odveo, kojoj profesiji usmjerio ili zanimanju naklonio, jedno je sigurno da bez prvih naučenih slova, brojeva, pročitanih knjiga, usvojenih lekcija, ništa od toga ne bi bilo moguće. Naravno, ma koliko taj put obrazovanja i samooblikovanja bio trnovit i drukčiji za svakoga, na njemu se poput putokaza i smjernica ispriječe razni učitelji, od onih prvih, mnogi će reći i najvažnijih, pa sve preko učitelja, nastavnika, profesora, mentora i slično. Svaki od njih na učenike, odnosno studente ostavlja izniman dojam koji se ne sastoji samo od prenesenog znanja, nego i onih puno važnijih, životnih savjeta. Zahvalnost za većinu vlastitih uspjeha dugujemo upravo njima, učiteljima, koji često držeći se u sjeni svojih mladih nada, ulažu sve napore kako bi opravdali plemenitost svoga poziva. Koliko odricanja, predanosti, strpljenja i posvećenosti zahtijeva to zanimanje, suvišno je i isticati. Zbog svega navedenog, upravo mi je čast čestitati Svjetski dan učitelja svima onima koji to već jesu ili namjeravaju postati. Školstvo je oduvijek bilo stup društva, a učitelji njegov temelj. Nisu ih poljuljali mnogi izazovi pa čak ni situacija s nastavom na daljinu koja nas je sve iznenadila i stavila u neočekivan položaj. Stoga, neka svaki dan bude ispunjen poštovanjem i zahvalnošću prema svim učiteljima koji su u mnogome oblikovali naše osobnosti i živote. Hvala im na tome!

  S izrazima osobitog poštovanja, Vaša ministrica Ana Andrić

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti