Više

  Četiri osobe kažnjene u ŽP zbog kršenja mjere samoizolacije

  Najčitanije

  Na terenu Županije Posavske na snazi su Zapovijedi Županijskog stožera Civilne zaštite o zabrani kretanja građana u vremenu od 18.00 do 5.00 sati, dok za osobe mlađe od 18 godina i starije od 65. godina važi stalna zabrana kretanja.

  -Sanitarni inspektori su na terenu i kažnjavaju osobe koje krše samoizolaciju. Prema informaciji koju sam primio iz Županijske uprave za inspekcijske poslove do danas je zbog kršenja mjere samoizolacije prekršajno kažnjene četiri osobe. I dalje se nastavlja stroga kontrola poštivanja mjere samoizolacije od strane policijskih službenika i djelatnika sanitarne inspekcije. Budno nadziremo ovu oblast jer je krajnji cilj svih mjera smanjivanje socijalnog kontakta građana, time i mogućnosti širenja koronavirusa. S današnjim danom 375 osoba je pod mjerom samoizolacije, a za njih 22 od danas prestaju mjere samoizolacije jer nisu zamijećene nikakve zdravstvene tegobe u proteklih 14 dana, izjavio je ministar Damir Živković, predsjednik Kriznog stožera ministarstva zdravstva i socijalne politike.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti