Civilna zaštita upozorava na paljenje vatre na otvorenom prostoru

Najčitanije

Uoči velikog godišnjeg posla žetve na posavskim poljima, Uprava civilne zaštite Županije Posavske kao i općinske službe civilne zaštite, upozoravaju stanovnike, a osobito se to odnosi na poljoprivrednike, da pri obavljanju radova u polju i uklanjanju žetvenih ostataka budu oprezni sa vatrom jer mogu izazvati požar.

Osobe koje izvrše spaljivanje ili loženje vatre na otvorenom prostoru dužne su mjesto spaljivanja pregledati i ostatke u potpunosti pogasiti, a zabranjeno je spaljivanje i loženje vatre na otvorenom prostoru za vrijeme vjetra i noću.
U slučaju da dođe do izbijanja požara ili njegovog širenja, svaka osoba je dužna pristupiti gašenju, a ako to ne može sama učiniti bez opasnosti za sebe i druge, dužna je o požaru obavijestiti operativni centar civilne zaštite na broj 121, ili policiju na broj 122.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti