Više

  Crveni križ Županije Posavske

  Najčitanije

  ORAŠJE – Crveni križ Županije Posavske obavio je pripreme za kratkotrajni prihvat izbjeglica iz zemalja Bliskog istoka, kazao je Mijo Mijić, predsjednik županijskog Crvenog križa. Predsjednika Vlade ŽP Marijana Klaića, predstavnici Crvenog križa izvijestili su na sastanku u Vladi Županije Posavske u Orašju o aktualnom stanju u toj oblasti. Pri županijskom Crvenog križu osnovan je Operativni stožer, u suradnji s Glavnim operativnim stožerom Crvenog križa Federacije BiH. U ovaj Stožer su ušli tajnici općinskih crvenih križeva, tajnik županijskog Crvenog križa i predsjednici, te jedna tehnička osoba.

  -U tri općine Županije posavske, Orašje, Domaljevac-Šamac i Odžak, privremeno bi se moglo smjestiti oko 300 izbjeglica, no kako Crveni križ nema raspoloživog odgovarajućeg prostora te izbjeglice se mogu zbrinuti nekoliko dana u alternativnim prostorima. Zalihe hrane dostatne su za manji broj dana, te će se, ukoliko zatreba, morati naći načini popunjavanja zaliha hrane i odjeće. Za sada nema naznaka dolaska izbjeglica, izjavio je predsjednik županijskog Crvenog križa Mijo Mijić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti