Više

  Dan otvorenih vrata u vojarni „Sinovi Posavine“

  Najčitanije

  Povodom obilježavanja 1. prosinca Dana Oružanih snaga Bosne i Hercegovine u vojarni „Sinovi Posavine“ u Bukovoj Gredi upriličen je „Dan otvorenih vrata“ u kojem je sudjelovalo oko 200 učenika 8. i 9. razreda iz šest osnovnih škola sa prostora Županije Posavske koji su bili u pratnji nastavnika. U sklopu manifestacije Dana otvorenih vrata pripadnici 3. pješačke bojne, 6. pješačke brigade OS BiH organizirali su taktičko tehnički zbor na kojemu je bilo izloženo naoružanje s kojim postrojba raspolaže te su pripadnici postrojbe odgovarali na pitanja učenika o izložbenom naoružanju. Uz taktičko tehnički zbor organizirano je i natjecanje za učenike i učenice osnovnih škola u rasklapanju i sklapanju puške M16 A1.

  U kategoriji djevojčica prvo mjesto osvojila je Nikolina Oršolić iz OŠ Braće Radića Domaljevac dok su drugo i treće mjesto osvojile Amna Kamarić i Ivona Grgić iz OŠ Vladimira Nazora Odžak. U kategoriji dječaka najbolje rezultate osvojili su učenici OŠ Vladimira Nazora iz Odžaka. Prvo mjesto osvojio je Amir Smajić, drugo Emin Sejdić i treće Eldin Hamzić. Nakon završetka natjecanja osvajačima su uručena priznanja, a za sve sudionike manifestacije je organiziran ručak.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti