Više

  Dan planete Zemlje 22. travnja

  Najčitanije

  Već 50 godina u svijetu se obilježava Dan planete Zemlje. Ujedinjeni narodi (UN) su na konferenciji u Rio de Janeiru i zvanično odredili 22. travnja kao Dan planete Zemlje.

  -Ove godine u Bosni i Hercegovini, ali i u svim državama članicama UN-a, Dan planete Zemlje je u sjeni napora da se izborimo s pandemijom COVID-a 19. Ona je pokazala koliko je ljudski faktor bitan za okoliš, te da smo zapravo svi u izolaciji. Priroda nas i ovoga puta upozorava da brinemo o svojem okolišu. Samo u kratkom vremenu priroda se uspjela oporaviti što nam je dovoljna poruka kako se trebamo ophoditi prema prirodi, izjavio je ministar prometa, veza i zaštite okoliša Anes Osmanović, te u ime Ministarstva svima poželio sretan Dan planete Zemlje.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti