Više

  Državni tajnik Zvonko Milas obišao s predsjednikom Vlade ŽP Đurom Topićem Dom zdravlja u Orašju

  Najčitanije

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić i ministar zdravstva i socijalne politike Damir Živković jučer (28.04.) u poslijepodnevnim su satima dočekali u Orašju Zvonka Milasa, državnog tajnika Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske. Zajedno su obišli Dom zdravlja u Orašju u izgradnji, projekt kojeg je značajnim sredstvima pomogao Središnji državni ured za Hrvate iz RH. Potvrđena je opredijeljenost ubrzanog nastavka projekta ocijenjenog od životne važnosti za to posavsko područje. Pri obilasku Doma zdravlja o urađenim i planiranim poslovima državnog tajnika Milasa upoznao je ravnatelj Doma zdravlja dr. Ivan Benković.

  -Ponovit ću još jednom da je ovo iznimno značajan projekt za oraško područje, ali i za širi prostor Posavine, te je kao takav prepoznat kako od strane županijske Vlade, tako i od Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske. Ovaj objekt od životne je važnosti, jer će svi ljudi kojima je to potrebno imati adekvatnu medicinsku skrb. Cilj nam je zajednički, stvoriti takve uvjete kako bi ovdje ljudi imali kvalitetniji život i ostali na ovim prostorima, a po mogućnosti i da se vraćaju. Bez objekata i medicinske skrbi, bez procesa obrazovanja i svega onoga što je potrebno prvenstveno mladima, licemjerno je tražiti da ljudi ostaju. Dakle, i dalje ćemo biti partneri i surađivati, kako na objektima za medicinsku skrb, tako i na drugim projektima koji će mlade zadržavati, otvarati perspektive i time davati priliku da svoj život, svoje životne snove oživotvore i ostvare upravo tamo gdje su i rođeni, na svoju i dobrobit svoga kraja, svojih obitelji, prijatelja i na koncu cijele Bosne i Hercegovine, izjavio je državni tajnik Milas u Orašju, te na kraju naglasio:
  Ovaj projekt Doma zdravlja prije svega daje mogućnost zaposlenja mladima zdravstvenih usmjerenja i završenog medicinskog fakulteta. U tom smo kontekstu povećali i broj stipendista s područja Bosne i Hercegovine kao i visinu stipendija. Svi zajedno možemo težiti otvaranju novih radnih mjesta, i svega onoga što je potrebno za normalnu svakodnevicu, za život dostojan čovjeka. Moramo učiniti sve da bi ljudi ostali, da bi mladi našli sadržaj i sve ono što im je potrebno za normalan razvoj i životne potrebe upravo tamo gdje su se rodili, dakle na području Posavine, Orašja, Domaljevca, Odžaka. Pri tome prepoznajemo se kao sunarodnjaci, prepoznajemo sve one vrijednosti koje nas čine pripadnicima jednog naroda i zato smo oslonjeni uvijek jedni na druge. Tako je bilo, tako je danas, tako će i biti i ubuduće.
  Prema tome, moramo jedni s drugima živjeti licem u lice i činiti sve najbolje jedni za druge, zaključio je državni tajnik Zvonko Milas.

  Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić u izjavi za medije je kazao:
  -Zahvaljujem prije svega na dolasku u Orašje državnom tajniku Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, instituciji koja nam je pomogla u Županiji Posavskoj kroz brojne projekte. Ovoga puta obišli smo objekt čiju je gradnju Županija i Općina Orašje stavila u prioritet i aplicirala prema Središnjem državnom uredu i zajedno s županijskom Vladom sufinancira njegovu gradnju. Time dokazujemo da je to izuzetno važan objekt kako bismo zdravstvenu skrb digli na višu razinu preko primarne zdravstvene zaštite, koja je sad smještena u neadekvatne prostore. Vjerujem da ćemo ove godine zajedno, županijska Vlada koja je ovdje uložila već 620.000,00 KM preko resornog ministarstva, Vlada Republike Hrvatske te Grad Orašja, završiti objekt i staviti u funkciju. Vjerujem također da ćemo nastaviti niz značajnih objekata koje smo uradili zahvaljujući pomoći Vlade Republike Hrvatske. Ta potpora nije izostala niti u brojnim drugim projektima od Županijske bolnice, muzeja u Samostanu Tolisa, projekata za škole, vodovodi u općinama Domaljevac-Šamac i Odžak, vijećnica u općini Odžak i nizu drugih. Moramo biti objektivni i uvijek prepoznati ono što nam je prioritet a zajedno, siguran sam, uvijek možemo više, kazao je predsjednik Vlade ŽP Đuro Topić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti