Više

  Edukacija za uvođenje ishoda učenja za jezično-komunikacijsko područje

  Najčitanije

  U organizaciji međunarodne organizacije Save the Children i Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i športa Vlade Županije Posavske organizirano je praćenje edukacije za osam učitelja razredne nastave i nastavnika hrvatskog jezika iz Županije Posavske u Vitezu. Četverodnevnu edukaciju  pratilo je oko 100 sudionika. Radi se o nastavljanju programa edukacije u sklopu III. blok treninga za trenere iz oblasti primjene definiranih ishoda učenja za jezično-komunikacijsko područje u Bosni i Hercegovini (potpora modelu primjene dokumenta Zajednička jezgra nastavnih planova i programa (ZJNPP) za bosanski jezik, hrvatski jezik i srpski jezik definirana na ishodima učenja).

  -Projekt „Jačanje socijalnog uključivanja – jednako i kvalitetno obrazovanje za podršku uspješnog razvoja djece sjeverozapadnog Balkana 2016-2018“ realizira se s ciljem unaprijeđenja kvalitete obrazovanja u Bosni i Hercegovini. Trenutno se projekt nalazi u fazi provedbe III. bloka obuke za master trenere/mentore za oblast obrazovanja o integriranju Ishoda učenja u nastavne jedinice, planove i programe, nakon čega slijedi njihova implementacija za obuku svih učitelja razredne nastave u Županiji Posavskoj, ističe koordinatorica aktivnosti Nada Dujković, pomoćnik županijskog ministra prosvjete, znanosti, kulture i športa.

   

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti