Više

  Edukacijama unaprijediti stanje sigurnosti na cestama Županije Posavske

  Najčitanije

  Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i športa Županije Posavske organiziralo je edukacijski seminar za ispitivače iz upravljanja motornim vozilom, ispitivače iz poznavanja propisa o sigurnosti prometa na cestama, predavače u autoškolama i sve zainteresirane osobe. Seminar je otvorio Mario Pejić, ministar prosvjete, znanosti, kulture i športa kazavši kako je seminar nastao kao produkt zahtjeva ispitivača i predavača u autoškolama. -Mislim da nam je nedostajalo edukacijskih seminara, ali i svih vrsta edukacija na ove teme, te smo u Ministarstvu krenuli intenzivnije u tom smjeru. Očekujem da će to unaprijediti stanje sigurnosti na cestama Županije Posavske i poboljšali našu prometnu kulturu. Bitno  je da ovaj seminar ne bude samo forma zbog potvrde u dosjeima, nego da se informacije koje danas ovdje čujemo primjene na terenu, naglasio je ministar Pejić.

  prosvjeta 2

  Josip Marković načelnik prometne policije PU Orašje govorio je o statistici prometnih nezgoda na području Županije Posavske uspoređujući ih sa stanjem u BiH. –Unatoč povećanju prometnih nezgoda u ovoj godini, Marković je stanje sigurnosti na prometnicama ocijenio boljim nego na drugim područjima u BiH. – Kada se radi o odgovornosti za prometne nezgode faktor čovjek je na prvom mjestu, potom slijedi tehnička neispravnost vozila i ceste. Čini se također kako vozači ne znaju razlike između maksimalne dozvoljene brzine i brzine prilagođene uvjetima i stanju kolnika, pa ću prije svega upozoriti ispitivače i predavače da na ovu razliku posebno obrate pozornost kod svojih predavanja i ispitivanja“, kazao je Marković. Na temu „Psihološki aspekti polaganja ispita za vozača motornih vozila“, govorila je Anela Hasanagić, diplomirani psiholog, a o kružnim raskrižjima, modernim elementima ulične mreže govorio je Akif Smailhodžić, diplomirani inženjer prometa. Na temu „Pametni uređaji u motornom vozilu“, nazočnim instruktorima i ispitivačima govorio je Anto Oršolić, ispitivač iz upravljanja motornim vozilima.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti