Više

  EU u posjeti lokalnim zajednicama

  Najčitanije

  U okviru projekta Ureda specijalnog predstavnika EU u BiH, ‘Lokalna zajednica prEUzima inicijativu“, zamjenik šefa Delegacije EU u BiH, ambasador Khaldoun Sinno danas (01.06.) posjetio je Orašje. Orašje je 13. i posljednja lokalna zajednica u BiH u kojoj EU održava debata s ciljem približavanja EU građanima.

  Debata je o ulozi lokalne zajednice u procesu pristupanja EU održana je u oraškoj kino dvorani. Skup su pratili predstavnici lokalnih vlasti i gospodarstvenici. Sinno i veleposlanik Republike Francuske u BiH govorili su o izravnom doprinosu Europske Unije kroz projekte koje financiraju. Prisutnim se obratila i Aida Zupčević predsjednica Udruženja poslovnih žena u BiH govoreći o temi „Podrška razvoju poduzetničke infrastrukture na lokalnom nivou“, s naglaskom na brandiranju domaćih proizvoda kako bi lakše dobili svoje mjesto na tržištu. Sandro Vlašić iz Terra Hub-a iz Zagreba prenio je iskustva iz RH, te naglasio da domaći gospodarstvenici moraju tražiti pomoć lokalne zajednice, kada je u pitanju pisanje projekata i pristup fondova. Obveza je administracije da im se stavi na raspolaganje, rečeno je na skupu. U završnom dijelu debate prisutni su imali priliku postaviti pitanja. Zanimala ih je potpora koju Europska unija pruža na lokalnoj razini, kao i pitanje u kojoj mjeri je lokalna zajednica uključena u proces EU integracija.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti