Više

  Federalni ministar Ramić uručio opremu za učenike Osnovne škole u Odžaku

  Najčitanije

  Federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica Edin Ramić u sklopu radnog obilaska područja Posavine posjetio je i općinu Odžak.-U Odžaku smo da uručimo opremu za učenike OŠ “Vladimir Nazor”, a riječ je o kompletnoj kabinetskoj opremi od laptopa i LED televizora i drugih pomagala, kazao je ministar i istaknuo važnost jačanja inkluzije i povjerenja. U Odžaku je posjetio i Medžlis Islamske zajednice gdje je potpisao ugovor o financiranju rekonstrukcije munare, te je obišao novoizgrađenu pješačku ulicu, čiju izgradnju je financiralo i Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica.

  -Izgradnja vjerskih objekata i simbola, u dijelovima naše zemlje gdje su bili rušeni s ciljem progona ljudi, ima poseban značaj za povratnike. To je pitanje osjećaja slobode, dostojanstva i pripadnosti. Istovremeno, u slučaju obnove glavne ulice, koju koriste svi, a ne samo povratnici, jasno poručujemo da smo za načelo suživota i zajedničke izgradnje zemlje. Važno je da ljudi na svakom pedlju ove zemlje gdje su se vratili osjete potporu institucija, i to na način da definiraju kao i dosad ulaganja na osnovu njihovih potreba o kojima se informiramo u razgovoru s njima na terenu, kazao je ministar Ramić, koji je uz Odžak posjetio općine Vukosavlje i Modriču.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti