Više

  Grad Orašje proglasio Dan žalosti 27.02.2023. g.

  Najčitanije

  Zbog tragične smrti dvojice 23-godišnjih mladića iz Oštre Luke, Davora Delića i Antonia Kopića, stradalih u prometnoj nezgodi 26.2.2023. godine, Gradonačelnik Marijan Oršolić proglasio je 27.2. (ponedjeljak) Danom žalosti na području Grada Orašja. Dan žalosti obilježit će se isticanjem zastava na pola koplja na zgradi Grada Orašja, te na zgradama u kojima su smještene javne ustanove i javna poduzeća i ustanova kojima je osnivač Grad Orašje. Elektronski i drugi mediji sa područja Grada Orašja dužni su svoje programske sadržaje prilagoditi Danu žalosti. Na Dan žalosti neće se na javnim mjestima održavati programi javnog, kulturnog i zabavnog karaktera. Organizatori javnih programa i sadržaja, kao i fizičke i pravne osobe koje obavljaju ugostiteljsku djelatnost dužni su svoje poslovanje obavljati primjereno Danu žalost, izvijestili su iz ureda gradonačelnika.

  U Županiji Posavskoj zastave su spuštene na pola koplja. Predsjednik Vlade Županije Posavske Đuro Topić izrazio je duboku sućut obiteljima i prijateljima, ali i zajednici koja je tragično izgubila dva mlada života.

  Sahrana preminulih obavit će se na mjesnom groblju u Oštroj Luci dana 27.02. (ponedjeljak) 2023. godine u 14:00 sati.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti