II. sjednica Skupštine Županije Posavske

Najčitanije

Skupština Županije Posavske na II. sjednici, održanoj 27. veljače 2019. godine usvojila je: Izvješće o radu Skupštine Županije Posavske za 2018. godinu, a pod točkom Izbori i imenovanja sljedeće odluke:

• Odluku o razrješenju člana Komisije za izbor i imenovanja
• Odluku o imenovanju člana Komisije za izbor i imenovanja
• Odluku o potvrđivanju izbora predsjednika Komisije za izbor i imenovanja
• Odluku o potvrđivanju izbora zamjenika predsjednika Komisije za izbor i
imenovanja
• Odluku o potvrđivanju izbora predsjednika Mandatno-imunitetne komisije
• Odluku o potvrđivanju izbora zamjenika predsjednika Mandatno-imunitetne
komisije
• Odluku o izboru i imenovanju Odbora za Ustav, Poslovnik i zakonodavstvo
• Odluku o izboru i imenovanju Odbora za gospodarstvo, financije i proračun
• Odluku o izboru i imenovanju Odbora za društvene djelatnosti

Zastupnici Skupštine su primili k znanju i sljedeće informacije:
• Informacija o radu Kantonalnog tužiteljstva za 2018. godinu
• Informacija o radu Kantonalnog suda u Odžaku za 2018. godinu
• Informacija o radu Općinskog suda u Orašju za 2018. godinu

Na ovom zasjedanju zastupnička pitanja i inicijative postavili su i pokrenuli Drago Zečević i Dragan Guberac.

Također, istog dana, svoje sjednice su održale i skupštinske komisije (Komisija za izbor i imenovanja svoju V. sjednicu i Mandatno-imunitetna komisija svoju II. sjednicu), izvijestili su iz Stručne službe Skupštine ŽP.

-Danas su konstituirana skupštinska tijela tako da možemo raditi u punom kapacitetu. Da bi Skupština mogla normalno funkcionirati potrebito je da njeni odbori i povjerenstva rade u punom kapacitetu, što je završeno, i nadam već od naredne sjednice još kvalitetnijem radu skupštinskog zasjedanja. Što se tiče informacija od strane pravosudnih institucija, one su dobar pokazatelj jednog općeg stanja sigurnosti i uređenosti zakonodavno-pravne oblasti ovog prostora. Nismo o tim informacijama glasovali već primili k znaju, ali teme su značajne pa je dobro da su zastupnici upoznati sa njihovim radom. Osvrnut ću se i na informaciju od strane Općinskog suda Orašje kad su u pitanju imovinsko-pravni odnosi, područje koje još treba regulirati. Pojačan je obim rada Općinskog suda Orašje na tim predmetima, što je pokazatelj da se stanje zemljišne knjige i katastra pokušava urediti registrom gdje će se na jednom mjestu moći dobiti podaci o vlasništvu. To će svakako otvoriti povećane mogućnost za veća ulaganja na naš prostor, kazao je uz ostalo Blaž Župarić predsjednik Skupštine Županije Posavske.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti