Implementacija Programa novčanih potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju za 2020. godinu

Najčitanije

Sektor poljoprivrede pri resornom Ministarstvu po objavi Programa novčanih potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju za 2020. godinu („Službene novine Federacije BiH“, broj: 14/20) od 21.02.2020. godine, a temeljem podnijetih zahtjeva od strane poljoprivrednih proizvođača u tekućoj godini, izvršio kontrolu terena i obračun svih zahtjeva koji su udovoljavali propisanim uvjetima i uputio prema Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u daljnju proceduru odnosno isplatu započete proizvodnje u 2019. godini i završene nakon objave Programa za 2020. godinu i to:

biljna proizvodnja –
• uljarice (uljana repica, suncokret i soja),
• duhan,
• proizvodnja deklariranog sjemena (proizvodnja deklariranog sjemena kukuruza, soje i suncokreta i proizvodnja deklariranog sjemena strnih žita),
• proizvodnja deklariranog sadnog materijala

animalna proizvodnja –
• proizvodnja svježeg kravljeg mlijeka IV kvartal 2019. godine,
• proizvodnja goveđeg mesa – tov junadi,
• proizvodnja svinjskog mesa – tov svinja i
• peradarska proizvodnja (uzgoj 18-to tjednih pilenki).

Sukladno propisanim rokovima i proizvodnjama koje su završene Sektor poljoprivrede pri Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske je zaključno sa 24.03.2020. godine (prije isteka propisanog roka) prema Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede šumarstva uputio na isplatu 1.006.318,11 KM, izvijestila je pomoćnica ministra poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Manda Oršolić.

spot_img
spot_img

Posljednje obavijesti