Više

  Implementacija Programa novčanih potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju za 2020. godinu

  Najčitanije

  Sektor poljoprivrede pri resornom Ministarstvu po objavi Programa novčanih potpora u poljoprivredi i ruralnom razvoju za 2020. godinu („Službene novine Federacije BiH“, broj: 14/20) od 21.02.2020. godine, a temeljem podnijetih zahtjeva od strane poljoprivrednih proizvođača u tekućoj godini, izvršio kontrolu terena i obračun svih zahtjeva koji su udovoljavali propisanim uvjetima i uputio prema Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva u daljnju proceduru odnosno isplatu započete proizvodnje u 2019. godini i završene nakon objave Programa za 2020. godinu i to:

  biljna proizvodnja –
  • uljarice (uljana repica, suncokret i soja),
  • duhan,
  • proizvodnja deklariranog sjemena (proizvodnja deklariranog sjemena kukuruza, soje i suncokreta i proizvodnja deklariranog sjemena strnih žita),
  • proizvodnja deklariranog sadnog materijala

  animalna proizvodnja –
  • proizvodnja svježeg kravljeg mlijeka IV kvartal 2019. godine,
  • proizvodnja goveđeg mesa – tov junadi,
  • proizvodnja svinjskog mesa – tov svinja i
  • peradarska proizvodnja (uzgoj 18-to tjednih pilenki).

  Sukladno propisanim rokovima i proizvodnjama koje su završene Sektor poljoprivrede pri Ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Županije Posavske je zaključno sa 24.03.2020. godine (prije isteka propisanog roka) prema Federalnom ministarstvu poljoprivrede, vodoprivrede šumarstva uputio na isplatu 1.006.318,11 KM, izvijestila je pomoćnica ministra poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Manda Oršolić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti