Više

  Informativna kampanja policije: STOP nasilju u obitelji

  Najčitanije

  Uprava policije MUP-a ŽP danas je otpočela informativnu kampanju „Stop nasilju u obitelji“. Kampanja je danas održana na punktu u Odžaku, gdje su službenici PU Odžak zainteresiranim građanima dijelili letke i promotivne materijale. Identičan punkt bit će formiran sutra (04.08.) od 10,00 sati na trotoaru kod zgrade općine Orašje. Iz Uprave policije MUP-a ŽP pozvali su građane da sudjeluju u provedbi kampanje. Pokrovitelj kampanje je ICITAP i Ministarstvo pravosuđa SAD, dugogodišnji partner policije u njihovim edukacijama, obukama i informativnim kampanjama.


  Podsjećamo, reformom kaznenog zakonodavstva iz 2003. godine uvedeno je novo, zasebno kazneno djelo Nasilje u obitelji kojim je određena novčana kazna ili kazna zatvora do jedne godine za onog tko “nasiljem, drskim ili bezobzirnim ponašanjem ugrožava mir, tjelesnu cjelovitost ili duševno zdravlje člana svoje obitelji”. U travnju 2005. godine donesen je Zakon o zaštiti od nasilja u obitelji FBiH; a u Županiji Posavskoj potpisan je i Protokol o postupanju u slučaju nasilja u obitelji te Smjernice o postupanju i suradnji policije i Tužiteljstva u informiranju javnosti. Navedenim propisima stvoren je zakonski okvir za uspješnu borbu protiv nasilja u obitelji a kampanjama, poput ove, nastoje se senzibilizirati građane da shvate kako je nasilje u obitelji problem cijelog društva, a ne samo problem one obitelji u kojoj se događa.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti