Više

  Isporuka sjemenskog materijala i repromaterijala za proizvodnju paprike

  Najčitanije

  Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva ŽP u suradnji s CRS-om, američkom međunarodnom humanitarnom organizacijom, danas (19.04.2017.g.) je izvršilo podjelu sjemenskog materijala i repromaterijala za proizvodnju paprike feferon poljoprivrednicima u općinama Orašje i Odžak. U projekt je uključeno 14 poljoprivrednih proizvođača, 5 iz općine Orašje i 9 iz općine Odžak, a ugovorena površina pod kojom će se proizvoditi ova kultura je 45 dunuma. Podjelu materijala izvršila je ZZ „Gračanka, u ime otkupljivača, a kompletna proizvodnja namijenjena je za njemačko tržište. Vrijednost projekta je 60 000 KM, a financiraju ga Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva ŽP s 40% i CRS s 40 %, dok preostalih 20 % snose poljoprivrednici, što će im biti uračunato prilikom otkupa. Uz sjemenski materijal i repromaterijal u ovaj paket je uključen i stručni nadzor, a proizvodnja će se obaviti na otvorenom uz prosječnu površinu od 3,5 dunuma po proizvođaču. Danas je u Orašju i Odžaku izvršena isporuka sjemenskog materijala, supstrata i plitica za sjetvu paprike, a naknadno će biti isporučena i dodatna oprema i zaštitna sredstva.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti