Više

  Izaslanstvo Vlade ŽP u Ministarstvu zdravstva RH

  Najčitanije

  U prostorijama Ministarstva zdravstva Vlade RH, ministar zdravstva prof. dr. sc. Milan Kujundžić i državni tajnik prim. dr. Željko Plazonić jučer (12.03.) primili su četveročlano izaslanstvo iz Županije Posavske u kojem su bili predsjednik Vlade Đuro Topić, ministar zdravstva, rada i socijalne politike Damir Živković, ravnatelj Županijske bolnice u Orašju dr. Perica Jelečević i ravnatelj Zavoda zdravstvenog osiguranja Josip Vidović. Tema sastanka bile su aktualne teme vezane za zdravstveni sektor u Županiji Posavskoj.

  -Na početku sastanka iskazali smo zahvalu Ministarstvu i Vladi Republike Hrvatske na dosadašnjoj pomoći, izgradnji i opremanju Županijske bolnice u Orašju, te zbrinjavanju naših pacijenata u bolnicama u RH. Nakon što smo ministra upoznali sa našim aktualnim temama iz zdravstva i potrebama, dogovoreno je nastavljanje upućivanja pacijenata u bolnice u RH prema dogovorenoj proceduri i uvjetima, te će biti proširena lista zdravstvenih usluga. Ministarstvo će također pomoći u nabavci novog suvremenog medicinskog aparata MSCT uređaja, jer je postojeći proizveden još prije 15 godina. Potpora je obećana i u programima edukcije naših zdravstvenih djelatnika u zdravstvenim ustanovama RH bez administrativnih i financijskih barijera, izjavio je po povratku u Orašje predsjednik Vlade ŽP Topić.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti