Više

  Javni poziv „Podrška zapošljavanju/samozapošljavanju povratnika u poljoprivredi u periodu 2018. i 2019.godine“

  Najčitanije

  Federalno ministarstvo raseljenih osoba i izbjeglica objavilo je Javni poziv za podnošenje prijava za program pomoći održivog povratka „Podrška zapošljavanju/samozapošljavanju povratnika u poljoprivredi u periodu 2018. i 2019.godine“.

  Fizička lica – povratnici se mogu prijaviti za sljedeće namjene/programe:
  1) Dodjela poljoprivrednih mašina, mehanizacije i priključaka;
  2) Dodjela plastenika (metalni i plastični različitih dimenzija);
  3) Dodjela opreme za proizvodnju u poljoprivredi (oprema za pčelarstvo, mljekarstvo, tov pilića/brojlera, tov koka nosilja, sistem za navodnjavanje i dr.);
  4) Obnova i izgradnja stajskih i gospodarskih objekata ;.
  5) Dodjela sadnica drvenastog i jagodičastog voća (zasad na minimalno 2 dunuma);
  6) Dodjela financijskih sredstava za realizaciju samostalnog projekta u iznosu do 5.000,00 KM, za namjene: nabavka sitne i krupne stoke, nabavka mašina, opreme i repromaterijala za održivost poljoprivrednog gazdinstva, nabavka pčelinjih društava i druge namjene u poljoprivredi koje nisu obuhvaćene programima 1) – 5) ovog javnog poziva.

  Kontakt osoba Marijan Marošević – Ured za raseljene i izbjegle osobe, tel: 031 713 374.

  Ovdje možete preuzeti Javni poziv i obrasce

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti