Više

  Javni pozivi za pomoć braniteljskoj populaciji

  Najčitanije

  Ministarstvo za pitanja branitelja i invalida Domovinskoga rata Federacije BiH objavilo je Javni poziv za pomoć u liječenju u 2019. godini, kao i Javni poziv za dodjelu jednokratnih novčanih pomoći za sufinanciranje troškova sahrana pripadnika braniteljske populacije. Za pomoć u liječenju branitelja u ovoj godini, Federalno ministarstvo osiguralo je 1,5 milijuna KM, a za sufinanciranje troškova sahrana pripadnika braniteljske populacije 400.000,00 KM.
  Pravo na ostvarivanje pomoći u liječenju, navode u ministarstvu, imaju osobe koje pripadaju kategoriji braniteljske populacije. Opći kriteriji za raspodjelu sredstava su težina i priroda bolesti, visina sredstava potrebna za pojedinačno liječenje i hitnost slučaja. Posebne kriterije za raspodjelu donosi federalni ministar, a zahtjevi se mogu podnijeti do 31. listopada 2019. godine. Prijava za dodjelu sredstava podnosi se na obrascima koji je moguće preuzeti na web stranici www.fmbi.gov.ba ili u prostorijama pisarnice Federalnog ministarstva, kao i u grupama za pitanja evidencija iz oblasti vojne obveze, priopćili su iz resornog ministarstva.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti