Više

  Kampanja „Razmislite prije nego podijelite“

  Najčitanije

  Uprava policije MUP-a Županije Posavske kao partner Centra za sigurni internet MFS-EMMAUS, a na inicijativu AMBER Alert Europe, nevladine organizacije za zaštitu djece provodi kampanju pod motom „RAZMISLITE PRIJE NEGO PODIJELITE“ s ciljem povećanja prevencije i osiguranja dodatnog podizanja svijesti kada je nasilje nad djecom u digitalnom okruženju u pitanju

  Cilj kampanje je prevencija seksualnog iskorištavanja djece u digitalnom okruženju – dijeljenje neprimjerenih fotografija koje su sami kreirali, kroz društvene mreže, inače poznatih kao „nudes“.

  Zlouporaba djece posredstvom informacijskih i komunikacijskih tehnologija, kao globalna kriminalna aktivnost, najviše se prakticira i širi posredstvom interneta, te predstavlja jedan od raširenijih oblika seksualnog zlostavljanja djece i malodobnika u suvremenom društvu.

  Imajući u vidu značaj inicijative i raširenost problema seksualnog iskorištavanja i nasilja nad djecom u digitalnom okružju, interes svih građana je da se dostupne informacije podijele te da se počne provoditi aktivnosti na informiranju i unapređenju prevencije, priopćio je glasnogovornik MUP-a ŽP Zdenko Ćubel.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti