Više

  Kolona sjećanja „Orašje-Vukovar“ kreće 16.11.2023. g.

  Najčitanije

  -Kolona sjećanja Orašje-Vukovar i ove će 16. g. za redom krenuti hodom od Orašja prema Vukovaru. Brojat će 75-80 sudionika branitelja. Putem do našeg odredišta uz sva spomen obilježja kroz koja ćemo prolaziti: Županja, Gradište, Cerna, Andrijaševci, Vinkovci, Nuštar, Marinci, Put spasa, sve do ulaza u Vukovar, položit ćemo cvijeće i upaliti svijeće. To je naša tradicija koju nastavljamo. Poručio bih također da trebamo čuvati sjećanje na Domovinski rat te da svi branitelji trebaju biti ponosni na svoju ulogu u Domovinskom ratu jer smo samo branili svoja ognjišta. Ne smijemo dozvoliti da sjećanje padne u zaborav, nastavit ćemo prenositi tradiciju obilježavanja obljetnica iz Domovinskoga rata i zbog mlađih generacija, izjavio je Ilija Mišković, ministar branitelja ŽP u radijskoj emisiji „Otvorena vlada“ Službe za odnose s javnošću Vlade Županije Posavske. Ministar Mišković govorio je također i o ostalim aktualnostima iz rada ministarstva branitelja, prije svega o izmjenama koje uvijek, naglasio je ministar, idu u smjeru povećanja prava braniteljske populacije.

  spot_img
  spot_img

  Posljednje obavijesti